o Realizatorach

Stowarzyszenie Integracja i Rozwój (SIR) jest organizacją pozarządową, założoną w 2001 roku. Działalność SIR skupia się na prowadzeniu inicjatyw zmierzających do wspierania rozwoju gospodarczego i społecznego regionu świętokrzyskiego, zmniejszania bezrobocia oraz przeciwdziałania zjawisku wykluczenia społecznego.

W działaniach prowadzonych przez Stowarzyszenie Integracja i Rozwój bardzo duże znaczenie mają fundusze unijne, dzięki którym nasza organizacja finansuje i realizuje wiele swoich inicjatyw.

Stowarzyszenie Integracja i Rozwój posiada bogate doświadczenie w realizacji projektów nastawionych na wspieranie przedsiębiorczości, kształcenie osób bezrobotnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym. Na przestrzeni swej działalności Stowarzyszenie zrealizowało już klika projektów dotacyjnych, jak np. „Kompleksowy program samozatrudnienia dla osób, które ukończyły 50 rok życia”, „Mój własny biznes” – trzy edycje tego projektu, „Jędrzejowski biznes”. A także projekt „Akademia biznesu” oraz „Akademia biznesu – II edycja”. Dzięki tym projektom blisko 300 osób otrzymało środki na założenie własnej firmy. Wszystkie projekty udało się pomyślnie zrealizować i rozliczyć.

Aby dowiedzieć się więcej na temat działalności Stowarzyszenia Integracja i Rozwój zapraszamy na naszą stronę www.sir.com.pl

Kielecki Park Technologiczny jest biznesową wizytówką Kielc, jednym z największych przedsięwzięć gospodarczych realizowanych przez Miasto Kielce. To miejsce nastawione na innowacyjność i kreatywność, otwarte na współpracę z przedsiębiorcami zarówno z Polski jak i z zagranicy. Firmom, które prowadzą tu działalność, proponowany jest szeroki wachlarz „szytych na miarę” usług biznesowych i badawczo-rozwojowych, a także pomoc w pozyskiwaniu zewnętrznych źródeł finansowania i w poszukiwaniu partnerów biznesowych. Dodatkowo oferowane są preferencyjne warunki wynajmu. KPT to także miejsce sprzyjające rozwojowi start-upów. Młodzi przedsiębiorcy mogą liczyć na fachowe wsparcie w realizacji nowatorskich pomysłów. Park charakteryzuje doskonale wyposażona i atrakcyjnie zlokalizowana infrastruktura. Instytucja przy wsparciu środków Unii Europejskiej realizuje projekty o krajowym i międzynarodowym zasięgu.

W skład Kieleckiego Parku Technologicznego wchodzi Zespół Inkubatorów Technologicznych. Jest to profesjonalnie wyposażona i atrakcyjnie zlokalizowana infrastruktura, w skład której wchodzą budynki Orange Inc. oraz Skye Inc. Tu młode firmy oga wynająć powierzchnię na  preferencyjnych warunkach. Częścią ZIT jest Centrum Konferencyjne, na które składają się cztery profesjonalne sale szkoleniowe, biuro coworkingowe oraz pokoje biznesowe.

Do KPT należy także Centrum Technologiczne, które składa się z 4 hal produkcyjnych, budynku laboratoryjno-produkcyjnego i terenów inwestycyjnych. Jest to strefa przeznaczona dla nowych i już funkcjonujących przedsiębiorstw, opierających rozwój na innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych.

Ważną część stanowią Centra Badawczo-Rozwojowe. Centrum Kompetencji ICT to miejsce gdzie organizowane są szkolenia w ramach Akademii CISCO, skierowane do specjalistów IT, studentów kierunków technicznych i wszystkich osób zainteresowane sieciami i bezpieczeństwem sieciowym. Łącznie laboratoria mogą szkolić jednocześnie 45 osób.

Centrum Fashion Design to kilkaset metrów kwadratowych pracowni, w tym między innymi: szwalnia, studio graficzne, fotograficzne, showroom, projektanci i entuzjaści mody. Można tutaj zaprojektować produkt, wykonać jego prototyp oraz zapoznać się z potencjałem sprzedażowym. Oferta Centrum Fashion Design skierowana jest do uczniów, studentów i absolwentów kierunków związanych z wzornictwem i projektowaniem oraz do pasjonatów mody. Tutaj mogą zdobywać i doskonalić wiedzę podczas kursów, warsztatów i szkoleń. CFD świadczy usługi projektowania i wykonywania haftu maszynowego.

W Centrum Druku 3D tworzone są prototypy oraz produkowane są krótkie serie artykułów. Dodatkowo Centrum zajmuje się obróbką wydrukowanych modeli. Pełni kilka kompatybilnych funkcji: można tu zaprojektować produkt, wykonać jego prototyp oraz zapoznać się z potencjałem sprzedażowym. Obecnie operatorem CD3D jest firma Cabiomede.

Centrum CNC to miejsce dedykowane przedsiębiorstwom prowadzącym działalność w obszarze produkcji precyzyjnych elementów mechanicznych maszyn i urządzeń, nastawione na współpracę z podmiotami z sektora prywatnego oraz instytucjami naukowymi w celu promowania lokalnych technologii oraz pobudzenia działalności innowacyjnej. Operatorem jest firma Utech Technics.

Kielecki Park Technologiczny realizował także działania, dzięki którym Miasto Kielce dysponuje doskonale przygotowanymi terenami inwestycyjnymi o powierzchni 15 hektarów. Są one lub zostały już uzbrojone w niezbędne media oraz infrastrukturę w postaci dróg wewnętrznych. Nieruchomości te tworzą spójny kompleks z dogodną komunikacją i strefą relaksu. Sąsiadują ze sobą i znajdują się w bliskiej odległości od obiektów KPT, dlatego firmy, które lokują tam swoje zakłady mogą liczyć na oferowane na co dzień przez Park usługi. Tereny te znajdują się w północnej części Kielc, przy ulicy Olszewskiego, która skomunikowana jest z jedną z głównych dróg miasta – ul. Łódzką. Dodatkowym atutem tej lokalizacji jest doskonałe połączenie z drogami krajowymi w kierunku Warszawy, Krakowa, Łodzi, czy Lublina. Działki są sukcesywnie przekazywane inwestorom. Największe firmy, które rozwijają tu swoje działalności to Marbach, Tegeno, EkoEnergia Polska i PROHACCP. Wszystko to, obiekty KPT, usługi oraz tereny inwestycyjne wspierają Miasto Kielce w przekształceniu tej część miasta w nowoczesną dzielnicę biznesową.

Kielecki Park Technologiczny realizuje szereg międzynarodowych inicjatyw dotyczących m.in. digitalizacji przedsiębiorstw, cyberbezpieczeństwa, czy CSR.

Więcej informacji: www.technopark.kielce.pl

Skip to content